Anasayfa Hakkımızda

Hakkımızda

1986 yılında Balıkesir’de doğmuştur. Balıkesir Altıeylül İlkokulu’nu bitirdikten sonra Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde ortaokul ve lise eğitimini tamamlamıştır.

2004- 2009 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimini başarıyla tamamlayan Uzm. Dr. Dt. Ayça Bacaksız, 2010 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Anabilim Dalında doktora öğrencisi /araştırma görevlisi olarak akademik hayata adım atmıştır. Gazi Üniversitesi’nde bulunduğu zaman boyunca koruyucu diş hekimliği, dental travma, diş eksikliği tedavilerinin yanı sıra, genel anestezi ve sedasyon altında dolgu ve diş çekimi tedavileri konusunda uygulamalar yaparak, doktora ve uzmanlık öğrencisi statüsünde bilimsel çalışmalarını akademik düzeyde sürdürmüştür.

2013 yılında 13-18 yaş arası adölesanlarda, “İki farklı ofis tipi beyazlatma sisteminin klinik etkinliğinin ve güvenilirliğinin karşılaştırmalı olarak değerlendirilmesi” konulu tezini yüksek başarıyla vererek bilim doktoru ünvanını almıştır. Yine aynı yıl Sağlık Bakanlığı tarafından Çocuk Diş Hekimliği Uzmanlığı tescil edilmiştir.

2013-2014 yılları arasında Antalya Kumluca Devlet Hastanesi’nde çalıştıktan sonra Antalya’da özel kliniklerde çalışmaya başlamıştır. 2015 Ekim ayı itibariyle Antera Diş Kliniği bünyesine katılmıştır.

Özellikle koruyucu diş hekimliği ve diş eksikliği tedavilerinde çalışmalarını yürüten Dr. Ayça Bacaksız, mesleğinden arta kalan zamanlarda tiyatro ve edebiyat ile ilgilenmektedir.